Lektoři
![](https://www.lgh-academy.cz/wp-content/uploads/2022/06/LBe.png)
Mgr. Lukáš BERGMANN, LL. M.
Lukáš Bergmann vystudoval jednooborové magisterské studium v oboru Právo na Právnické fakultě Paneuropské vysoké školy s následnou nostrifikací Univerzity Karlovy v Praze. Ve studiu pokračoval v univerzitním programu LL.M., který řádně ukončil v roce 2018. Nadále se věnuje trestnímu právu spolu s právem správním a insolvenčním. Působil jako ředitel a lektor finančně – poradenské společnosti. Řadu let pracoval v kanceláři insolvenční správkyně, přednášel finanční problematiku a nyní působí jako lektor v LIGHTHOUSE ACADEMY z.s.
Od roku 2017 je členem Bílého kruhu bezpečí, kde působil jako dobrovolník.
Sociální poradenství při vzniku a zániku smluvních vztahů
Základní orientace v pracovních vztazích v sociálním poradenství
![](https://www.lgh-academy.cz/wp-content/uploads/2022/06/PS-1024x1024.jpg)
Petr SCHNEEDÖRFLER
Petr Schneedörfler je do roku 2010 předsedou a ředitel spolku LIGHTHOUSE, který se zabývá pomocí lidem ve výkonu trestu odnětí svobody a po propuštění. Tvořil a realizoval veškeré programy, které spolek poskytuje svým klientům. Specializace těchto programů obsahuje obecné podmínky výkonu trestu, dluhové poradenství v otázce řešení celkové dluhové zátěže dlužníka a finanční gramotnost, otázky podmíněného propuštění a komunikaci s klientem, státní správou a dalšími stranami ovlivňujícími tuto oblast. Je předsedou a zakladatel LIGHTHOUSE ACADEMY z.s.
Přednáší nejen ve věznicích, ale také na desítkách odborných akcí ve spolupráci např. s Nejvyšším státním zastupitelstvím, Stálou konferencí českého práva, Vězeňskou službou České republiky, platformou Organizací pomáhajících odsouzeným a propuštěným nebo Magistrátem hl. m. Praha, které často spolupořádá.
Má za sebou bohatou školící činnost také v oblasti akreditovaných programů MPSV, publikační činnost v odborné literatuře (Trestní právo, Státní zastupitelství, Soudce), je opakovaně citován v otázkách podmíněného propuštění Ústavním soudem ČR, podílí se na přípravě odborných programů pro Vězeňskou službu ČR, je autorem a editorem webových stránek www.propusteni.cz. Za svoji činnost byl vyznamenám plaketou generálního ředitele Vězeňské služby ČR II. stupně.
Podmíněné propuštění jako nástroj prevence v sociální práci
Sociální poradenství a jeho možnosti při řešení dluhové situace klienta
![](https://www.lgh-academy.cz/wp-content/uploads/2022/06/IC-1024x1024.jpg)
Mgr. Bc. Iva ČERVENÁ, DiS., LL. M., MBA,
DipCrimPsych, LL.B.
Iva Červená pracovala několik let na začátku své profesní kariéry na pozici sociální pracovnice v azylovém domě pro muže, dále pracovala v nízkoprahovém denním centru pro osoby bez přístřeší také na pozici sociální pracovnice. Jako dobrovolník působila v SOS centru Diakonie v programu korespondence s vězni. Od roku 2014 je zaměstnána na Úřadu městské části Praha 6 na pozici sociální kurátorky. Měla možnost navštívit i věznice v zahraničí – Justizvollzugsanstalt Heidenheim, Heilbronn nebo Schwäbisch Gmünd. Od roku 2016 do 2020 působila jako komisař za odbornou veřejnost v Komisi pro podmíněné propuštění v projektu Křehká šance II u Probační a mediační služby ČR.
Přednáší na vyšší odborné škole sociálně právní, kde funguje každý rok jako odborný garant při absolutoriích studentů, dále přednáší na různých konferencích, které se týkají postpenitenciární péče a podmíněného propuštění. Nyní pracuje jako učitel odborných předmětů – sociální patologie a psychologie na výše uvedené škole. Úspěšně dokončila pětiletý sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik v integrativní psychoterapii ve Skálově institutu. Účastnila se školení, kurzů zaměřených na práci s násilnickou osobou, jednání s agresivním klientem, základy mediačních technik. Absolvovala dlouhodobé kurzy v oblasti krizové intervence a základů koučinku apod. Od září 2019 má ukončený kurz v transakční analýze „TA 101“. Její zaměření je především na aplikaci psychoterapeutických technik v komunikaci. Od června 2019 je členem České kriminologické společnosti.
V roce 2021 dostudovala MBA v pomáhajících profesích, dokončila LLM v oboru kriminalita a kriminologie a v zahraničí vystudovala The Criminal Psychology a získala titul DipCrimPsych. V roce 2022 dokončila distanční formou LL.B., obor trestně právní specializace.
Kriminogenní faktory při sociální práci – v přípravě
![](https://www.lgh-academy.cz/wp-content/uploads/2022/06/GB-1024x1024.jpg)
Mgr. Ing. Gabriela BURZOVÁ
Gabriela Burzová je absolventkou magisterského studia na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze (Ing.) a následně magisterského studia v oboru Právo na Panevropské vysoké škole v Bratislavě (Mgr.). Po letech v korporátních financích působí od roku 2010 jako insolvenční správkyně, dosud byla ustanovena ve stovkách insolvenčních řízeních. Vykonává i funkci likvidátorky právnických osob. Kromě insolvenčního a obchodního práva se v advokátní kanceláři věnuje i právu trestnímu se specializací také na institut podmíněného propuštění.
Jako dobrovolník roky působila v Občanské poradně Diakonie Most. Je jedním ze zakladatelů LIGHTHOUSE ACADEMY z.s.
Sociální poradenství a jeho možnosti při řešení dluhové situace klienta
![](https://www.lgh-academy.cz/wp-content/uploads/2022/06/LBa-1024x1024.jpg)
Ing. Lukáš BAŽANOVSKÝ
Lukáš Bažanovský absolvoval magisterský obor Finance na Vysoké škole ekonomické v Praze. Od roku 2009 se věnuje správě a vymáhání pohledávek. Působil v insolvenčním oddělení velké české banky a jako ředitel exekutorského úřadu. Aktuálně poskytuje poradenství exekutorským úřadům a inkasním agenturám v oblasti finančního, projektového a procesního řízení, komunikace a vývoje vymáhacího software.
Díky spolupráci se spolkem LIGHTHOUSE se dlouhodobě věnuje dluhovému poradenství v českých věznicích a s odsouzenými hledá řešení jejich dluhové zátěže. Dále pracuje na zvyšování finanční gramotnosti české společnosti prostřednictvím školení či přednášek ve spolupracujících organizacích, na středních a vysokých školách nebo v českých věznicích.
Jak komunikovat s věřiteli a exekutorem za klienta v sociální práci – v přípravě